» » » Demek İslamcılar da cesedini yaktırıyormuş


Önce komünist hareketin önemli ismi Ali Rıza Yörükoğlu yurtdışında cesedini yaktırdı. Küllerini Büyükada’dan denize serptirdi.
Yandaş medya tepki gösterdi. Cesedini yaktırmanın ateist adeti olduğunu yazdılar. Yörükoğlu’na öfke kustular.
Sonra ünlü diva Leyla Gencer cesedini İtalya’da yaktırdı. Küllerini de Boğaz’a serptirdi.
Yandaş medya Gencer’i linç etti. Ceset yaktırmanın ateist adeti olduğunu, Gencer gibilerin halkın değerlerine yabancı olduğunu yazdılar.
En son Meral Okay, cesedini yaktırmak istemişti. Ama olmadı. Türkiye’de mümkün değildi. Demokrat Parti Zincirlikuyu’daki krematoryumu kapatmıştı. O günden beri yasaktı.
Ama Okay’ın yakılmak istemesi linç edilmesine yetti. İslamcılar Muhteşem Süleyman’la başlayan hesaplarını, “ceset yaktırmaya sövgü” ile kapattılar.
Sonunda ezber bozan bir şey oldu.
1982 yılında Müslümanlığı seçen Marksist yazar Roger Garaudy geçtiğimiz günlerde hayatını kaybetti. Bir Müslüman olarak yakılmayı seçti. Cesedi yakıldı.
Ancak bu sefer İslamcı medyadan ses çıkmadı. Akit’ten Yeni Şafak’a kadar tamamı “Garaudy Hakk’a yürüdü” manşetini attılar.
Garaudy’nin yakılmasını hiç ama hiç dert etmediler.
Demek ki neymiş?
Dincilerin meselesi yanmak değil kimin yakıldığıymış.
Tıpkı Sivas Katliamı’nda olduğu gibi.

DEMOKRATHABER/İDEAHAYAT Hayri günel

İNSAN HAKLARI EVRENSEL BEYANNAMESİ, MADDE 19: "Herkesin fikir ve anlatım özgürlüğüne hakkı vardır; bu hak; fikirlerinden ötürü rahatsız edilmemek, ülke sınırları sözkonusu olmaksızın bilgi ve görüşleri her yoldan aramak, almak ve yaymak özgürlüğünü kapsar"... HABER ALMA HAKKI BİR "İNSAN HAKKI"DIR VE ANAYASAYLA GÜVENCE ALTINA ALINMIŞTIR... HALKIN HABER ALMA HAKKI ENGELLENEMEZ! ENGELLEMEK SUÇTUR!
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

H2OKİTAP... YENİ... ÇOK YENİ... H2OKİTAP... YENİ... ÇOK YENİ...