Süleymancılara ait bir yurtta iki öğrencinin cinsel istismara maruz kaldığı ortaya çıktı

Gaziantep’te Süleymancılar cemaatine ait özel öğrenci yurdunda iki öğrencinin cinsel istismara maruz kaldığı ortaya çıktı…


Gaziantep’in Şehitkamil ilçesi Sam Mahallesi’nde faaliyet gösteren Süleymancılar cemaatine ait Özel Sam Köyü Kurs ve Okul Talebelerine Yardım Derneği Ortaöğretim Erkek Öğrenci Yurdu’nda çocuk istismarı olayı yaşandığı, olayın dava konusu olduğu ortaya çıktı.

İleri Haber’in aktardığına göre 14 yaşındaki üç öğrenci aynı odayı paylaşıyordu. Bu odanın karşısında ise “eğitmen” olduğu söylenen yurt görevlisinin odası bulunuyordu. Adının A. olduğu öğrenilen 18 yaşındaki yurt görevlisinin, karşı odada kalan üç çocuktan ikisine cinsel istismarda bulunduğu iddia edildi.

İstismar edilen iki öğrenci olayı ailelerine anlatamazken, istismara uğramayan üçüncü öğrenci ise olayı ailesine anlatmasıyla yaşanan olay ortaya çıktı. Üçüncü öğrencinin ailesinin suç duyurusunda bulunması üzerine konu adliyeye intikal etti. Sulh ceza mahkemesine sevke edilen yurt görevlisi A. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Konuya ilişkin iddianame ise henüz hazırlanmış değil.

Adının Orhan olduğu söylenen bir yurt görevlisi ise kendilerine telefonla ulaşan İleri Haber’e konuya  ilişkin açıklama yapmaktan kaçınarak “Bu konuyu ne maksatla soruyorsunuz, haber mi yapacaksınız” dedikten sonra, bir daha aramamalarını söyleyerek telefonu kapattı.

Yorum Gönder

0 Yorumlar