RÖPORTAJLAR.............................

İŞÇİ GÜNLÜĞÜ

Müftüden öğrencilere ilginç çağrı: Matematik ve Fizik elbet bir yerde biter...

Müftüden öğrencileri bilimden uzaklaştıran çağrı: Matematik ve Fizik elbet bir yerde biter
Diyanet’in başlattığı “Gençlerle Medeniyet Dünyamıza” projesi kapsamında Sinop Fen Lisesi’ni ziyaret eden Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik, öğrencileri sabah namazına davet etti. Fen Lisesi öğrencilerine konuşan Çelik, “Fizik ve matematik bir yerde biter, iman ve ahlak bizi ebediyete taşır” dedi…


Ziyaret, Sinop İl Müftülüğünün resmi internet sitesinden “İl Müftüsü Çelik Fen Lisesi Öğrencileri İle Buluştu” ifadeleriyle duyuruldu. BirGün'den Mustafa Mert Bildircin'in haberi şöyle: Müfredatta yapılan tartışmalı değişikliklerle gün geçtikçe bilimsellikten uzaklaştırılan ve Din görevlilerinin okullarda ders vermesine olanak sağlanan eğitimde skandal bir uygulamaya daha imza atıldı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Diyanet’in işbirliği çerçevesinde eğitimde dini etkinlik bütçesi 5 kat artarken, Sinop’ta hayata geçirilen proje Diyanet’in okullarda artan etkinliğini gözler önüne serdi. Sinop’un önde gelen liselerinden Sinop Fen Lisesi’ni ziyaret eden İl Müftüsü Ali Hayri Çelik, “Vatanımız milletimiz ve devletimizin bekası için her türlü zorluğa göğüs germeyi birlik ve kardeşliği ancak din kardeşliği zemininde yakalarız” ifadelerini kullandı. Çelik, Fen Lisesi öğrencilerine hitaben “Fizik ve matematik bir yerde biter iman ve ahlak bizi ebediyete taşır” sözlerini sarf etti.

SABAH NAMAZINA DAVET

Sinop İl Müftüsü’nün yanı sıra İl Müftü Yardımcısı Abdullah Söylemez’in ve okul müdürü ile bazı öğretmenlerin de katıldığı programda, “manevi hayatın sosyal hayattan dışlandığı bir dönemde” olunduğunu ileri süren Müftü Çelik, “İnsanoğlu beden ve ruhtan meydana gelmektedir. Bedenin ihtiyaçları nasıl ki gıda yeme ve içme ise ruhun ihtiyaçları da Allah’a iman ve Rabbimize karşı sorumluluk duygusudur. Allah’a kul olanlar yeryüzünün en özgür ve hür insanlarıdır. Ancak, Allah’a kul olmayanlar nefislerinin esiri, arzularının tutsağıdır” dedi.

Hiç yorum yok